Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm kombi arıza kodları arızanın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Protherm arıza kodları çok çeşitte bulunmaktadır. Protherm arıza kodları kombinin arızasının ne olduğu ve arızanın çözümü hakkında bilgiler vermektedir. Arıza kodları firmalar tarafından belirlenir ve kombi markaları kodları markadan markaya değişkenlik gösterir. Aşağıdaki kod Protherm kombi arıza kodlarıdır. Protherm kombi hakkında daha fazla bilgi ve servis hizmetleri için tıklayınız.

Protherm Kombi Arıza Kodları
Protherm Kombi Arıza Kodları

Protherm arıza kodları

F1 Arıza Kodu : Protherm Kombide Sıkça Karşılaşılan F1 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Limit Termostatın da Sorunun Olmasıdır. Kısacası Aşırı Isınma Meydana Gelmiş Bu Nedenle de Kombi Kendini Kullanıma Kapatmış Yani Bloke Etmiştir. 

F2 Arıza Kodu : Kombide Sıcak Su Ntc Bağlantılarında Sorun Olduğu Anlamına Gelen F2 Arıza Uyarısı Sıcak Su Alamazsınız. 

F4 Arıza Kodu : Protherm Kombi Ekranında F4 Arıza Kodu Var İse Kombi Ateşleme Yapmıyor demektir. Bu Durumda Ya Kombiye Gaz Gelmiyordur yada İyonizeysen Sorunu Vardır. Bunun Yanı Sıra Gaz Armatöründe Sorun Var da Diyebiliriz. 

F5 Arıza Kodu : Hava Akışı Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Kısacası Cihazın Hava Prosestatı Arızalı Diyebiliriz. 

F6 Arıza Kodu : Protherm Kombide F6 Uyarı Kodu Belirdi İse Dış Hava Sen Sörü Bağlantısında Sorun Var demektir. Bu Durumda Kombinin Hava Proses Atında yada Baca Sen Söründe Sorun Var Diyebiliriz. 

F7 Arıza Kodu : Hava Akışının Sağlandığı Sen Sörlerde Bağlantı Sorunu Meydana Geldiğinde Protherm Kombide Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Böyle Durumlarda Cihaza Müdahale Edilmemelidir. 

F8 Arıza Kodu : Hava Akışının Sağlanmadığı Yani Fan Motorunun Görev Yapmadığı Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumun Yaşanmasına Sebep Fan Motorunun Arıza Yapmış Olmasıdır. 

F9 Arıza Kodu : Cihazda Kablolama Sorunu Olduğunu Belirten Koddur. Bu Durumda Kablo Bağlantıları Yanlış da Olabilir Yerinden de Çıkmış Olabilir. 

F10 Arıza Kodu : Demir Döküm Protherm Kombide F10 Arıza Kodunun Açıklaması Kombinin Suyunun Olması Gereken değerden Az Olduğudur. Yani Kombi Basıncını Kontrol Ederseniz 0,3 Barın Altında Olduğunu Görürüsünüz. Direk Olarak Kombinin Alt Bölümüne Monteli Durumda Olan Doldurma Musluğunu Açın ve Kombiye 1,5 Bar Kadar Su Basın. Kombi İşlem Sonrasında Yine Aynı Uyarıyı veriyor İse Kombiyi Kapatın ve Yeniden Açın Kombi Çözümlenecektir. 

F11 Arıza Kodu : Protherm Kombide Sirkülasyon Sorunu Yaşandığını Belirten Uyarı Kodudur. Yani Bu Durumda Kombi İçindeki Suyu Dolaştırmıyor Diyebiliriz.  

F12 Arıza Kodu : Protherm Kombide F12 Arıza Kodu Voltaj Düşüklüğü demektir. Şebeke Geriliminin 165 V Altında Olduğu Durumlarda Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirir. Bu Durumda Sizlere Tavsiyemiz Kombinin Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Zarar Görmemesi Adına Regülatör Kullanmanızdır. Regülatör Kullanımı Sonrasında Kombinin Voltajdaki dalgalanmalardan Etkilenmez ve Kombi Parçalarında Yanma Söz Konusu Olmaz. 

Protherm Arıza Kodları Nasıl Giderilir?

Protherm arıza kodları nasıl giderilir? yukarıda yazan arıza kodlarından biri ile karşılaşmanız durumunda uzman kombi servisleri tarafından yardım almanız tavsiye edilir. Arıza kodlarına kendinizin müdahile etmesi durumunda kombinize daha büyük sorunlar açabilme olasılığınız yüksektir. Ekol kombi Protherm marka kombiler için bünyesinde bulundurduğu ustaları ile sizlerin arıza kodlarını sorunsuz bir şekilde gidermektedir.

Protherm Kombi Servisi

Protherm kombi servisi Ekol kombi tarafından verilen servis hizmetlerinden biridir. Protherm kombilerinizdeki her türlü arıza ekol kombi tarafından düzeltilmektedir. Protherm kombi arıza kodları Protherm kombi ustaları tarafından tamir gereken arızalardır ve usta olmayan kişiler tarafından sorunlar giderilmeye çalışılırsa geri dönülmez hasarlar bırakabilmektedir.

Protherm Kombi Arıza Kodları Servisi

Protherm kombi arıza kodları servisi ekol kombi tarafından alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile verilmektedir. Ekol kombi Protherm kombilerde yılların verdiği tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Demidöküm kombi arıza kodları servisi hizmetini almak için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirisiniz.

Adres
Cumhuriyet mahallesi akkavak sokak
No 18 Küçükçekmece İstanbul

Telefon
0212 601 21 22

Mail:

info@kucukcekmecekombiservis.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir