Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak kombi arıza kodları arızanın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Baymak arıza kodları çok çeşitte bulunmaktadır. Baymak arıza kodları kombinin arızasının ne olduğu ve arızanın çözümü hakkında bilgiler vermektedir. Arıza kodları firmalar tarafından belirlenir ve kombi markaları kodları markadan markaya değişkenlik gösterir. Aşağıdaki kod Baymak kombi arıza kodlarıdır. Baymak kombi hakkında daha fazla bilgi ve servis hizmetleri için tıklayınız.

Baymak Kombi Arıza Kodları
Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak arıza kodları

E01 Arıza kodu: Baxi Luna kombilerde görülen bu kod kombiye gazın ulaşamadığını ifade etmektedir. Böyle durumlarda öncelikle gazın gelip gelmediğini kontrol ediniz, eğer dairenize gaz geliyor ise kombideki gaz valfinde veya elektronik kartında sorun olma ihtimali söz konusudur.

E2 Arıza kodu: Kombide gereğinden fazla ısınma olduğu zaman görülür. Yani termostatta bir arıza söz konusuysa cihaz otomatikman kendini bloke eder. Bir diğer ifade ile cihaz kullanım dışıdır da diyebiliriz.

E3 Arıza kodu: 2 çeşit kombi türünden biri olan bacalı kombilerde baca emniyet sensoru yer almaktadır. Bu sensör, cihazın baca çekişinin düşük olduğu anlarda bunu ana karta aktarır ve cihaz emniyeti adına cihazı devre dışı bırakır. Hermetik kombilerde ise atık gaz, bir diğer adı ile baca gazı devresinde boşaltım sorunu yaşandığında aynı işlem uygulanmaktadır.

E4 Arıza kodu: Kombide alev olup olmadığını kontrol ederek karta aktarım yapan iyonizasyon elektrotunun sinyal alamadığını işaret eder. Gaz akımında ve bununla beraber iyonizasyon elektrot devresinde ya da açık gaz devresinde sorun olabilir.

E5 Arıza kodu: Kombide bu kodu gördüğünüzde kalorifer sensöründe bir sorun yaşandığını anlamalısınız. Bu kodu veren kombilerin kaloriferleri ısınmaz. Dolayısı ile sensör değişimi gerekecektir.

E6 Arıza kodu: Baxi Luna kombide bu kodla kış ya da yaz fark etmeden karşılaşabilirsiniz. Bu kod kombinin sıcak su vermediğine işarettir. Çözümü içinse servis yardımı ile sıcak su sensorunun değiştirilmesidir.

E10 Arıza kodu: Kombideki kalorifer devresi su basıncı 1 Bar’ın altına düştüğünde görülür. Çözümü için sadece su doldurma vanasını kullanarak cihazınızın su basıncını 1,5’e getirmeniz yeterli olacaktır. 

E25 Arıza kodu: Kombinin en yüksek sıcaklık seviyesine ulaştığını belirtir. Ekranda bu kodu gördüğünüzde Eşanjör kireçlenmesi, 3 yollu vananın konum değiştirmemesi, pompa sıkışması ya da Filtrelerin tıkanması durumları olabilir.

E35 Arıza kodu: Cihazda alev oluşmaması durumunu gösterir. Bu durumda sıcak su alamadığınız gibi petekleriniz de ısınmaz.

E80 Arıza kodu: Elektronik kartta yaşanan bir sorunun olduğunu ifade etmektedir. Kesinlikle cihaza müdahale etmemeli.

E97 Arıza kodu: Elektrik voltajında problem yaşanması halinde bu kod görülmektedir. Bu durumda elektronik kartta bir sorun var ya da şebekeden gelen elektriğin voltaj değeri düşük demektir.

E98-99 Arıza kodu: Bu kodlar ile elektronik kartta sorun yaşandığını anlamalısınız.

Baymak Arıza Kodları Nasıl Giderilir?

Baymak arıza kodları nasıl giderilir? yukarıda yazan arıza kodlarından biri ile karşılaşmanız durumunda uzman kombi servisleri tarafından yardım almanız tavsiye edilir. Arıza kodlarına kendinizin müdahile etmesi durumunda kombinize daha büyük sorunlar açabilme olasılığınız yüksektir. Ekol kombi Baymak marka kombiler için bünyesinde bulundurduğu ustaları ile sizlerin arıza kodlarını sorunsuz bir şekilde gidermektedir.

Baymak Kombi Servisi

Baymak kombi servisi Ekol kombi tarafından verilen servis hizmetlerinden biridir. Baymak kombilerinizdeki her türlü arıza ekol kombi tarafından düzeltilmektedir. Baymak kombi arıza kodları Baymak kombi ustaları tarafından tamir gereken arızalardır ve usta olmayan kişiler tarafından sorunlar giderilmeye çalışılırsa geri dönülmez hasarlar bırakabilmektedir.

Baymak Kombi Arıza Kodları Servisi

Baymak kombi arıza kodları servisi ekol kombi tarafından alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile verilmektedir. Ekol kombi Baymak kombilerde yılların verdiği tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Demidöküm kombi arıza kodları servisi hizmetini almak için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilir veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirisiniz.

Adres
Cumhuriyet mahallesi akkavak sokak
No 18 Küçükçekmece İstanbul

Telefon
0212 601 21 22

Mail:

info@kucukcekmecekombiservis.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir